Piszesz ciekawe artykuły, chcesz się tym podzielić z innymi? Załóż bloga na jednej z darmowych platform. Możesz to zrobić między innymi na Bloggerze/Blogspice (blogger.com). Jest to jedna z największych, a zarazem darmowych platform. Możesz też stworzyć swoje blogi w dużych popularnych serwisach, takich jak Onet, Interia czy Gazeta. A ile jest blogów? W Polsce działa ponad 3,5 mln blogów i ciągle ich przybywa. Już dziś dołącz do blogerów i załóż swojego bloga.

 

Rodzaje blogów:

  • blog tekstowy – blog na którym piszesz teksty, zamieszczasz swoje treści, prezentujesz swoje zdanie, swoje opinie – te blogi to nowa forma dziennikarstwa; są to najpopularniejsze blogi,
  • mikroblog – tutaj zamieszczasz po kilka zdań, formą wypowiedzi są krótkie komentarze,
  • fotoblog – czyli Twoje zdjęcia, którymi chcesz się pochwalić rodzinie, znajomym, całemu światu,
  • wideoblog – zawiera filmy,
  • audioblog – mało popularna forma, zawiera treści audio,
  • moblog – blog prowadzony z poziomu twojego urządzenia mobilnego,
  • flog – blog służący do promocji firmy, gdzie autor bloga jest opłacany, a jego działanie to prowadzenie ukrytej reklamy produktu

 

| Załóż konto przez Facebook    Załóż konto i wyceń treść

 


 

Kupno treści z bloga

Obecnie jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem materiału z twojego serwisu, musi się z tobą skontaktować, musicie ustalić cenę, a następnie przygotowujecie umowę, wysyłacie ją sobie, podpisujecie i rozliczacie się. Takie działanie jest dość długotrwałe. Z pomocą przychodzi serwis PressUnite: utwórz konto, skorzystaj z gotowej licencji lub stwórz własną, pobierz kod i wstaw go na stronę pod oferowane materiały. Gdy ktoś jest zainteresowany, klika w link, a następnie z poziomu serwisu dokonuje zakupu. Zostajesz poinformowany o sprzedaży licencji, czekasz na przelew.

 

Kradzież treści z bloga

Każda treść, grafika, zdjęcie czy materiał wideo, które stworzyłeś, jest Twoją własnością, masz do niego pełne prawa jako autor. Twoje dzieło ma wartość, a zatem może mieć również określoną cenę. Jeśli ktoś niezgodnie z prawem autorskim skopiował Twoje materiały, skontaktuj się z nim w celu usunięcia przywłaszczonej treści lub też zgłoś to przestępstwo na Policję. Chroń swoją pracę!