Serwis powstał w 2014 roku z myślą o kreatywnych ludziach, którzy chcą pokazać się światu, a przy okazji zarobić na swoich pierwszych publikacjach. Aplikacja została wdrożona dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej - "Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki", "Inwestujemy w waszą przyszłość" – działanie 8.1 Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka.


Jest to pierwszy takiego typu projekt na świecie!. Strona umożliwia handel materiałami objętymi prawami autorskimi. Naszym głównym celem jest otworzenie dla wielu osób bram kariery zawodowej. Autorzy mogą dotrzeć ze swoimi usługami, tekstami i innymi materiałami do wydawców.

W serwisie znajdują się liczne nowatorskie rozwiązania, takie jak:

  • - PressTransfer – link do automatyzacji internetowej sprzedaży materiałów objętych prawem prasowym
  • - System licencji, ich tworzenia i negocjacji
  • - Rozbudowane powiadomienia
  • - Funkcje oferowania i składania ofert na opracowanie materiałów
  • - Algorytm WYCENIAJĄCY materiały
  • - Algorytm GRUPUJĄCY materiały
  • - Algorytm MONITORUJĄCY materiały

Czym jest aplikacja PressUnite.pl?
Jednym zdaniem? PressUnite.pl to serwis ułatwiający i wspierający handel treściami (tekstami, zdjęciami, wideo) w internecie. Do tej pory zgodnie z przepisami chroniącymi prawa autorskie sprzedaż takiej treści wymagała podpisania umowy. A przygotowanie umowy wymagało czasu. Za pomocą serwisu jesteście w stanie szybko i sprawnie sprzedać lub zakupić interesującą treść.

Gdy chcesz sprzedać, wystarczy, że stworzysz licencje, ("parametryzując" ją wg własnych potrzeb), dodasz treść do portalu lub podłączysz kod udostępniania (PressTransfer) na swojej stronie, gdzie znajduje się oferowana treść.

Co dalej?
Osoba zainteresowana danym materiałem może za pomocą jednego kliknięcia go kupić - wyszukując treść w portalu lub klikając w przycisk PressTransfer na stronie internetowej. A jeśli osoba kupująca chce kupić treść na innych zasadach niż licencja przyporządkowana do treści, nic trudnego - wystarczy skontaktować się za pomocą portalu i złoży propozycję zmian. 

Właścicielem serwisu jest Internetowa Platforma Prasowa Sp. z o.o. działająca od 2012 roku.

 

Dane spółki

REGON: 061399888

NIP: 7123271042

KRS: 0000416202

 

Masz pytania, skorzystaj z formularzu kontaktowego na stronie.