Kto to jest dziennikarz, jak nim zostać oraz czym jest zawód dziennikarza? Według art. 7 ust. 5 Ustawy o Prawie Prasowym z dnia 26 stycznia 1984 roku dziennikarz to osoba zajmująca się redagowaniem, tworzeniem lub przygotowywaniem materiałów prasowych, pozostająca w stosunku pracy z redakcją, albo zajmująca się taką działalnością na rzecz i z upoważnienia redakcji.

Jak może zarabiać dziennikarz dzięki serwisowi PressUnite?
 

Dziennikarz amator

Lubisz pisać, tworzysz ciekawe materiały? Może czas zacząć zarabiać na swoim hobby. Często uważa się, że dziennikarz i bloger to to samo. Nie jest tak do końca, ponieważ blogerzy piszą swoje teksty dla siebie i dla innych internautów, dzieląc się w nich swoim stanowiskiem, dziennikarze zaś piszą dla określonego pracodawcy. Jednakże coraz częściej dziennikarz staje się 'freelancerem', którego dany wydawca może wynająć. Dziennikarze często pozostają bez stałego stosunku pracy.

Dziennikarz do wynajęcia – dzięki naszemu serwisowi może dotrzeć do potencjalnych nabywców treści, sprawnie i skutecznie. Dodając materiał do serwisu opisuje go, a gdy dodana treść spełnia kryteria jakiegoś wydawcy, trafia do niego informacja o niej. Praca dziennikarza może być zdalna, może pracować w domu, wystarczy pisać ciekawie i w atrakcyjnej cenie.

 

Dziennikarz profesjonalny - prasowy

Jeśli pracujesz w gazecie, szukasz dodatkowego zarobku, a może prowadzisz swoje własne media, wtedy za pomocą tego serwisu możesz sprzedawać swoje materiały prasowe - szybko i sprawnie. Dzięki internetowi powstał nowy obszar możliwości pracy - dziennikarz internetowy. Jego zarobki zależą od oferowanych materiałów oraz od umiejętności dotarcia do odpowiednich mediów, chętnych do nabycia danej treści, filmu czy zdjęcia. Dobry dziennikarz do wynajęcia za pomocą serwisu PressUnite dotrze do wydawców i pozyska dodatkowe źródło zarobku.

 

| Załóż konto przez Facebook    Załóż konto i wyceń treść

 


 

Dziennikarz w internecie może pracować jako dziennikarz sportowy, dziennikarz technologiczny, felietonista, reporter czy komentator. Może też złożyć ofertę na pisanie stałych felietonów dotyczących określonego zagadnienia.

Dużo jeździsz po świecie i chcesz oferować swoje materiały korespondencyjne? Za pomocą serwisu możesz bezpłatnie stworzyć konto i sprzedawać licencje na materiały już dziś, z zachowaniem praw autorskich.