Korzystanie z serwisu jest bezpłatne. Płatne są tylko konta premium, lub ich przedłużenie. Osoby kóre otrzymały konta premium gratis, przez pierwszy rok nie ponoszą żadnych opłat. Opcja przedłużenia konta Premium jest dobrowolna, brak wpłaty po upływie okresu ważności konta premium powoduje przejście na konto darmowe.

Twój materiał staje się dostępny w serwisie do kupna. Powiązany jest z określoną licencją. Informacja o nim trafia do wydawców, którzy wyrazili zainteresowanie tego typu materiałami. Gdy ktoś zechce kupić licencję na daną treść, otrzymasz o tym powiadomienie zgodnie z ustawieniami parametrów komunikatów, jakie ustawiłeś w systemie.
Może się zdarzyć że Wydawca będzie zainteresowany licencją na dany materiał, na innych zasadach niż wstępnie określiliście. Serwis pressunite daje wam możliwość negocjowania warunków sprzedaży treści, możesz zgodzić się na nowe warunku, odrzucić je lub zaproponować swoje.
Aby móc zawrzeć umowę licencyjną musicie mieć podane wszelkie niezbędne dane. Dane te pobierane są do generowanych umów przez system. W każdym czasie macie możliwość edycji danych, wystarczy się zalogować i wybrać z menu stronę edycja danych.

Aby założyć konto wydawcy, należy wcisnąć zakładam konto, wybrać konto wydawcy, oraz sposób otworzenia konta, czy za pomocą tradycyjną, wypełniając formularz rejestracyjny, czy też za pomocą FaceBooka. Warto też zaraz po zalogowaniu uzupełnić dane, poprzez ustawienia konta. Dane będą niezbędne do tworzenia licencji.

Rodzaje licencji W serwisie Pressunite mamy możliwość dodania trzech typów licencji w zależności od potrzeb. Są to: Dla konta WYDAWCY
- Umowa o stworzenie utworu i udzielenie licencji niewyłącznej (zamówienia)
- Umowa stałej współpracy w zakresie wymiany utworów i wzajemnego udzielania licencji niewyłącznej (funkcja PressExchange)
- Umowa stałej współpracy w zakresie tworzenia utworów i wzajemnego udzielania licencji niewyłącznej (zamówienia)

Zakup treści umieszczonych w serwisie

Aby kupić treść najpierw należy się zalogować w serwisie jako WYDAWCA. Po wybraniu z katalogu interesującej nas treści, klikamy KUP LICENCJĘ. Kolejno wciskamy przycisk PRZEJDŹ DALEJ i zostaniemy przeniesieni do okna z treścią licencji. W tym momencie możemy negocjować jej warunki, lub zgodzić się z jej ustaleniami. W zależności od decyzji klikamy odpowiedni przycisk. Jeśli wszystko przebiega prawidłowo, zostaje nam jeszcze tylko kliknąć przycisk WYŚLIJ ZGŁOSZENIE NA TRANSFER LICENCJI. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymujemy paczkę z licencją i zakupionym materiałem. Aby legalnie móc korzystać z zakupionego materiału musimy go opłacić wykonując przelew bankowy na podane konto w Licencji.

Nie wiesz jak stworzyć umowę licencyjną w serwisie pressunite, nie znasz przepisów prawnych, boisz się że źle ją wykonasz. Możesz skorzystać z Gotowego wzoru Umowy Licencyjnej. Obecnie w systemie macie dostępne następujące szablony umów, gotowych do użycia dla Wydawców:
- Umowa na opracowanie materiału (Konto Wydawca)
W najbliższych dniach stworzone zostaną także szablony umów:
Umowa licencyjna na opracowanie materiałów - cykliczne (Konto Wydawca)

System może cie powiadamiać na cztery sposoby, przez maile, informacje systemowe, facebook oraz smsy (dla kont premium). Wystarczy że w menu wybierzesz powiadomienia i ustalisz w jaki sposób chcesz być powiadamiany. [Powiadamienia SMS dostępne tylko dla kont Premium].

Aby móc zawrzeć umowę licencyjną musicie mieć podane wszelkie niezbędne dane. Dane te pobierane są do generowanych umów przez system. W każdym czasie macie możliwość edycji danych, wystarczy się zalogować i wybrać z menu stronę edycja danych.

Aby złożyć ofertę na opracowanie treści należy najpierw zalogować się w serwisie jako WYDAWCA. Następnie tworzymy licencję lub korzystamy z szablonu, kolejno wybieramy dodaj ofertę na opracowanie materiału. Przenosimy się do formularza, który musimy wypełnić podając m.in. rodzaj potrzebnego materiału, licencję, proponowaną cenę, lokalizację. Po zatwierdzeniu oferta jest dostępna, a wam pozostaje czekać na zgłoszenia Autorów.

Wszelkie problemy z logowaniem możecie zgłosić za pomocą formularza kontaktowego. Wystarczy że wciśniesz opcję „Nie mogę się zalogować” znajdującą się pod polami logowania. Możesz także skontaktować się z nami w tradycyjny sposób.

Cytownik służy do monitorowania kto cię cytuje. Użytkownik może pobrać przycisk cytownika w postaci kodu. Po zamieszczeniu kodu w serwisie wyświetlać będą się dwa przyciski “cytuj nas” I “sprawdź kto nas cytuje”. Autor treści pobiera przycisk (w postaci kodu) i podłącza na stronach. Gdy ktoś na stronie gdzie umieszczono przycisk – cytuj nas, wciśnie – go, przechodzi na serwis cytownik.pressunite.pl i na nim informuje że zacytował daną treść. Informuje poprzez wklejenie linku gdzie zacytował treść, oraz wypełnia informacje o miejscu zacytowania danego tekstu. Link automatycznie wiąże podstronę (skąd przyszedł) z informacją podaną gdzie zacytowano. Teraz gdy ktoś klinie w przycisk “sprawdź kto nas cytuje”, będzie przechodził na nasz serwis, gdzie będzie się wyświetlała lista kto cytował z listą w Postaci linków, oraz tytułów I miejsca zamieszczenia, jeśli nie jest to link.

Przypisownik internetowy, część aplikacji służąca do tworzenia przypisów w internecie. Czyli informowanie o tym że powołało się w swoim tekście na określone źródło. Wchodząc na stronę masz możliwość dodać przypis lub zobaczyć na kogo najczęściej odwołują się w przypisach. Dodając przypis uzupełniasz takie pola jak informacje jakie opisuje przypis, oraz link, data – generowana jest przez system, gdy tworzy się przypis. Po uzupełnieniu można pobrać kod dla danego przepisu, który po zamieszczeni na stronie będzie generowały stworzone przypisy.

Z chęcią odpowiemy na twoje pytanie i rozwiążemy dany problem. Wystarczy, że napiszesz maila lub zadzwonisz [email protected] lub tel: 600-372-352.

Kontakt z administratorem serwisu jest możliwy poprzez:
1. formularz dostępny w zakładce KONTAKT
2. e-mail: [email protected]
3. pocztą tradycyjną: ul. Tomasza Zana 38 nr 1003 , 20-601 Lublin

Jeśli oferty autorów ci nie odpowiadają, możesz jeszcze raz złożyć ofertę na opracowanie materiału, opisując bardziej szczegółowo zapotrzebowanie. Dodawanie ofert jest bezpłatne.