Wycena treści to dość skomplikowana sprawa. Na cenę wpływa bardzo wiele czynników i elementów. Z pomocą może przyjść autorski algorytm opracowany przez firmę "Internetowa Platforma Prasowa sp. z o.o." służący do wyceny treści, zdjęć i materiałów. Przy dokonywaniu wyceny system analizuje kilkadziesiąt różnych czynników. Z każdym miesiącem dodawane są nowe kryteria wspomagające wykonywanie wycen.

Cena tekstu za 1000 znaków może wynieść zarówno 3 zł, jak i 30 zł. Wiele zależy między innymi od dziedziny, jakiej dotyczy materiał, jakości, użytych słów, zapotrzebowania na teksty z danego obszaru. Wycena tekstów typowo dziennikarskich będzie inna niż wycena treści naukowych.

Jeśli chcesz poznać wycenę swojego tekstu, skorzystaj z naszego algorytmu. Wystarczy wejść na stronę www.wycena.pressunite.pl (wycena podstawowa) lub też założyć konto w serwisie i dodać do niego materiał (wycena złożona, bada więcej elementów). W momencie dodawania algorytm przeliczy wszystkie parametry i przedstawi Ci końcową wycenę. Jeśli uważasz, że wycena jest nieadekwatna, prześlij nam swoje uwagi i treść, przeanalizujemy ją i poprawimy algorytm. Pomagając nam w jego rozwoju, uzyskacie wyceny bardziej odpowiadające realiom.

| Załóż konto przez Facebook    Załóż konto i wyceń treść

 


A ile kosztują obecnie teksty, ile zarabia się na rynku? Aby odpowiedzieć na te pytania, przeanalizowaliśmy różnego rodzaju oferty, wykonaliśmy szereg zapytań o cenę, kontaktowaliśmy się z nabywcami treści. Teksty SEO sprzedawane są od 2 do 10 zł netto/ 1000 znaków. Teksty z kategorii 'news' można znaleźć w cenie od 5 do 20 zł netto/ 1000 znaków. Duże dysproporcje dotyczą treści specjalistycznych, w których ceny wahają się od 8 do 100 zł netto/ 1000 znaków.