Prawo autorskie w internecie? Pamiętaj prawo też cie chroni.

Każdy materiał , czyli zdjęcie, video czy treść której jesteś autorem jest chroniona prawem autorskim. Tworząc ją nabywasz określone prawa i ochronę.

A co gdy dodaje mój materiał na jakiś darmowy portal/serwis? Wiele serwisów posiada regulaminy, wg. których dodając do serwisu materiał udostępniasz go w licencji umożliwiającej jego powielanie, edycje czy też stosowanie na różnych innych polach eksploatacji. Pamiętaj jednak że autorem danego dzieła jesteś ty, tego prawa nie przekazujesz.

Nasz serwis z jednej strony służy jako platforma handlowa przy sprzedaży materiałów w internecie, z drugiej strony wspiera ochronę praw autorskich? A jak to robi? Tworząc konto w serwisie możesz tworzyć własne licencje na udostępnianie materiałów lub też korzystać z gotowych. Każda licencja ma tzw. kod udostępniania - zwany PressTransferem. Pobierając ten kod możesz ustalić cenę danego materiału. Kod PressTransfera zamieszczasz pod materiałami jakie tworzysz. Teraz każdy wie że ty jesteś Autorem i zezwalasz na użycie danego materiału na określonych warunkach licencji i w określonej cenie. Nikt nie będzie już mógł się zasłaniać tym że sądził że dany materiał jest darmowy.

Prawa autorskie na blogu - jak to wygląda. Każda twoja treść na blogu jest chroniona. Każdy kto chce ją użyć powinien się z tobą skontaktować. Jednakże jak wiadomo rzeczywistość jest inna, często się zdarza że inni Internauci pobierają całą naszą treść, zdjęcia czy wideo bez naszej zgody. Co wtedy robić? Pozostaje wam skontaktować się z osobą która pobrała nielegalnie materiał, w celu usunięcia i zaprzestania używania, lub zapłaty za użycie. Możecie też zgłosić kradzież na policję. Dzięki naszemu serwisowi zamieszczając PressTransfer informujecie że dana treść jest płatna, że za użycie jej trzeba zapłacić. Jest to dobre rozwiązanie, zachęcamy do rejestracji i skorzystania z niego. Chrońcie prawa autorskie do zdjęć w internecie, filmów, obrazków, muzyki, felietonów i reportaży na blogu.

 


| Załóż konto przez Facebook    Załóż konto i wyceń treść