Prawa autorskie do filmików w interencie

Częstym problemem jest kwestia praw autorskich do filmików w interencie. Warto tu zauważyć że autorzy filmików dodając je do popularnych platform takich jak np. youtube.pl udzielają licencji innym internautą na powielanie, modyfikacje danych filmów. Warto jednak wiedzieć że prawa autorskie nadal przysługują autorowi filmiku.

Dobrym rozwiązaniem jest udostępnianie części materiałów na platformach ogólno dostępnych z odesłaniem lub informacją o możliwości nabycia całego filmiku, lub też opracowaniu podobnego filmiku. W tym celu możecie wykorzystać przycis PressTransfer dzięki któremu będziecie mogli oznaczyć dane filmiki - informacją że są do nabycia, na jakich warunkach i jakiej cenie. Chętni wydawcy będą wstanie kupić automatycznie dany filmik, z zachowaniem praw autorskich.

Jak widać w internecie jest bardzo duże zainteresowanie filmikami, wiele z nich jest tworzonych komercyjnie, część amatorsko. Nasz serwis daje możliwość ich autorom oferowania filmów na sprzedaż zgodnie z ustalonymi przez Autora warunkami licencji. Warto chronić prawa autorskie do własnych filmików, plus dodatkowo sprzedawć swoją pracę w postaci nakręconych filmików lub dłuższych filmów.


| Załóż konto przez Facebook    Załóż konto i wyceń treść